Apie ligoninę

VšĮ Kauno klinikinės ligoninės istorija prasideda 1908 m., kai Gailestingųjų seserų bendruomenė įkūrė Raudonojo kryžiaus ligoninę – seniausią gydymo įstaigą Lietuvoje. Dabartinės ligoninės ištakos glūdi ir kitose garsiose miesto gydymo įstaigose. 1967 m. Šilainiuose iškilo  Kauno 2-osios klinikinės ligoninės pastatai, netoliese pradėjo veikti ir Kauno infekcinė ligoninė. Nepriklausomybės laikotarpiu šios dvi ligoninės buvo sujungtos. Taip pat iš K. Petrausko gatvės į ligoninės Šilainiuose patalpas perkeltas Odos ir veneros ligų stacionaro skyrius bei poliklinika.

2010 m. pabaigoje Kauno miesto savivaldybė priėmė sprendimą dėl dar vienų jungtuvių – į vieną darinį pradėtos vienyti Raudonojo Kryžiaus Kauno klinikinė ir 2-oji klinikinė ligoninės. 2011 m. paskelbiamas dabartinis didelės gydymo įstaigos vardas – Kauno klinikinė ligoninė. Prie jos filialo statusu taip pat prijungti nuo 1936 m. veikiantys Kauno P. Mažylio gimdymo namai.

Po ligoninių susijungimo pasikeitė ir ligoninės pavaldumas – iš savivaldybės rankų ji perėjo Sveikatos apsaugos ministerijos žinion. Vienu iš ligoninės dalininkų tapo ir Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU).

VšĮ Kauno klinikinė ligoninė – tai viena didžiausių Lietuvoje, daugiafunkcė, teikianti stacionaro ir ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros įstaiga. Čia būtinąją ir planinę pagalbą teikia aukščiausios kvalifikacijos gydytojai ir slaugytojai, konsultacijų poliklinikoje konsultuoja bei tolesniam gydymui siunčia patyrę antrinio ir tretinio lygių specialistai konsultantai.

Ypatingas dėmesys kreipiamas medicinos paslaugų kokybės gerinimui, siekiant geresnės sveikatos Lietuvos žmonėms.

Gydymo įstaigoje dirba aukštos kvalifikacijos gydytojai ir slaugos personalo specialistai (bendras ligoninės darbuotojų skaičius (be rezidentų) - 1856.). Ligoninės stacionare vienu metu gali būti gydoma iki 789 pacientų.

VšĮ Kauno klinikinėje ligoninėje veikia 4 profilinės klinikos: Bendrosios chirurgijos, Geriatrijos, Infekciniių ligų ir Vidaus ligų. Jų steigėjas yra Lietuvos sveikatos mokslų universitetas. Klinikose vykdomi moksliniai tyrimai, rezidentų, doktorantų, gydytojų ir slaugytojų stažuotės, organizuojamos tarptautinės konferencijos.

Informacija atnaujinta 2018-06-11