Geriatrijos skyrius

Kontaktai (Josvainių g. 2)

Skyriaus vedėjas
Geriatrė, vidaus ligų gydytoja dr. doc. Gytė Damulevičienė Tel.: (8 37) 306 018
 
Gydytojų kabinetas:
Gydytojų kabinetas   Tel.: (8 37) 306 017

Apie skyrių

Geriatrijos skyriuje gydomi 60 m. ir vyresni ligoniai. Pagrindinis gydymo Geriatrijos skyriuje tikslas – pagerinti paciento biopsichosocialines funkcijas, grąžinti pacientą į bendruomenę. Į Geriatrijos skyrių neturi būti hospitalizuojami pacientai, kuriems reikalingos intensyvios terapijos ar kardiologijos paslaugos, reikalingos tik slaugos-palaikomojo gydymo paslaugos ar paliatyviosios pagalbos paslaugos. Pagrindinės hospitalizavimo indikacijos:

 • hipertenzijos, išeminės širdies ligos, širdies nepakankamumo, cukrinio diabeto, reumatoidinio artrito, podagros, osteoartrozės eigos pablogėjimas*;
 • vidutinio sunkumo/sunki pneumonija, progresuojantis kvėpavimo funkcijos nepakankamumas, kitos paūmėjusios obstrukcinės plaučių ligos*;
 • lėtinio inkstų nepakankamumo paryškėjimas*, ūminis ir lėtinis paūmėjęs tubulointersticinis nefritas;
 • rijimo sutrikimas, mitybos trūkumas*;
 • Alzheimerio ligos pirminis diagnozės nustatymas (nesant galimybių ištirti ambulatoriškai), kraujagyslinė demencija (esant gretutinei patologijai);
 • eisenos ir judėjimo sutrikimai, kiti koordinacijos sutrikimai, svaigulys ir galvos sukimasis**.

* Kai senėjimo proceso sukeltus pakitimus lydi keletas ligų (ūmių ar paūmėjusių lėtinių), kurios mažina paciento funkcinį savarankiškumą.

** Greitai progresuojantis judėjimo funkcijos nepakankamumas, dažni griuvimai su didele traumų rizika.

Skyriuje dirba specialistų komanda: geriatras, vidaus ligų gydytojas, psichiatras, slaugytojas, kineziterapeutas, ergoterapeutas, medicinos psichologas ir socialinis darbuotojas. Kartą per savaitę pacientai konsultuojami LSMU Geriatrijos klinikos vadovės.

Stacionarinio gydymo metu pacientui atliekamas visavertis geriatrinis ištyrimas: atliekama pažinimo funkcijų sutrikimo ir depresijos patikra, įvertinama kasdienė veikla, pagal poreikį – nepakankamos mitybos patikra, pusiausvyros ir koordinacijos tyrimas, socialinės būklės įvertinimas, psichologinis įvertinimas/ konsultacija.

Skyriuje ir kituose ligoninės padaliniuose pacientui atliekami laboratoriniai ir instrumentiniai tyrimai (radiologiniai, ultragarsiniai, endoskopiniai tyrimai).

Skyriuje pacientą pagal poreikį konsultuoja ir kiti gydytojai specialistai: oftalmologas, urologas, neurologas, chirurgas, fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas, dietologas, kardiologas ir kt.

Skyriuje yra 50 lovų. Ligoniai hospitalizuojami skubos ir planine tvarka ištyrimui ir gydymui. Hospitalizacijos trukmės vidurkis – apie 10 dienų.

Uždaviniai:

 • visavertis geriatrinis paciento ištyrimas,
 • geriatrinių sindromų (demencijos, depresijos, šlapimo nelaikymo, nepakankamos mitybos ir kt.) diagnostika,
 • ūminių ir lėtinių paūmėjusių ligų gydymas atsižvelgiant į senėjimo sukeltus pokyčius,
 • funkcinės būklės pagerinimas,
 • išsamios rekomendacijos šeimos gydytojui.

Informacija atnaujinta 2017-06-08