Kovo 11- osios išvakarėse ligoninėje dainavo choras „Židinys“

2016-03-10

Kauno klinikinės ligoninėje Didžiojoje auditorijoje ligoninės kolektyvą su Nepriklausomybės atkūrimo švente pasveikino direktorius Gediminas Abeciūnas.

„Valstybė visų pirma tai visi mes, - kalbėjo G. Abeciūnas. - Valstybė taip pat ir įsipareigojimas savo vaikams, anūkams po savęs palikti tokią šalį, kurioje būtų gera gyventi, dirbti, kurti. Visa tai prasideda nuo kiekvieno iš mūsų asmeniškai. Šiandien ir palinkėsiu tiesiog pasidžiaugti savo darbais. Juk mes darome tikrai didelius darbus – gelbėjame gyvybes, atstatome sveikatą. Ir kiekvieno jūsų indėlis yra labai svarbus. Sveikinu su gražia visų mūsų švente!“

Renginyje dainavo kamerinis choras „Židinys“. Šis kolektyvas repetuoja Kauno klinikinėje ligoninėje, jam vadovauja talentingas chormeisteris Pranas Jurkonis.

P. Jurkonis buvo Anykščių rajono dainų švenčių meno vadovas ir vyr. dirigentas, Kauno miesto dainų švenčių dirigentas, 1980 ir 1985 m. respublikinių dainų švenčių ir 1990 m. Lietuvos tautinės dainų šventės dirigentas, Baltijos studentų dainų švenčių „Gaudeamus“ Rygoje (1981 ir 1991 m.), Taline (1984 m.) ir Vilniuje (1988 m.) dirigentas. Jis taip pat ir daugelio studentų dainų švenčių režisierius ir meno vadovas, regioninių dainų švenčių vyr. dirigentas, meno kolektyvų konkursų žiuri narys, Kauno miesto dainų ir šokių ansamblių metodinės komisijos pirmininkas. Savo tėviškėje Mizaruose maestro organizuoja folkloro šventes. 1970 m. P. Jurkonis apdovanotas Liaudies švietimo pirmūno ženkleliu, o 1977 m. dirigentui suteiktas nusipelniusio artisto garbės vardas.