Akušerės dalijosi patirtimi

2017-03-23

Kovo 23 d. Kauno klinikinėje ligoninėje surengta tarptautinė praktinė konferencija „Savarankiška akušerio praktika: patirtis, naujovės iššūkiai“. Renginį organizavo Akušerių sąjunga ir Kauno kolegija.

Akušerių sąjungos prezidentė Ilona Joneliūnienė sakė, kad šiemet daugiausiai dėmesio skiriama akušerijos naujovei – savarankiškam darbui su paciente be gydytojo. Akušerė bendrauja su moterimi jai būnant nėščiai, paskui priima naujagimį ir teikia konsultacijas po gimdymo be gydytojo pagalbos. Tokia praktika pasaulyje taikoma esant mažos rizikos gimdymui ir kai neįvyksta jokių komplikacijų. Jau dešimtmetį tokiu būdu dirba Klaipėdos akušerės. Pirmieji žingsniai žengiami ir kitų regionų ligoninėse.

Kaip sakė Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Slaugos katedros vedėja Vilma Rastenienė, būsimos akušerės dar studijuodamos be teorinių žinių gauna daug praktinių įgūdžių, nes turi dalyvauti 40 gimdymų, todėl jos būna pasirengusios savarankiškam darbui.

Pranešėja iš Latvijos, Rygos perineonatologijos centro akušerė L.Matere sakė, kad Latvijoje savarankiška akušerijos praktika vykdoma seniai, o nuo 2005 m. leidžiama gimdyti ir namuose. Tai daroma privačiai ir kainuoja apie 1000 eurų. L.Matere minėjo, kad Latvijoje dirba apie 400 akušerių (Lietuvoje jų yra per 1000), daugeliui jų per 50 metų, o jaunimas nenoriai renkasi šią specialybę dėl mažų algų ir informacijos stokos.

Konferencijoje taip pat pasakota apie pacienčių patirtis dirbant su savarankiškomis akušerėmis, kalbėta apie mokslinius tyrimus, dalytasi kita vertinga patirtimi. Siekiant susipažinti su įvairiai vertinamais naujais reiškiniais akušerijos srityje, išklausyta ir dulos patirtis. „Tai rodo, kad Akušerių sąjunga yra atvira išklausyti visokias nuomones“, - sakė I.Joneliūnienė.