Anestezijos ir intensyviosios terapijos slaugytojos kviečiamos į profesinę draugiją

2020-01-30

Kauno klinikinėje ligoninėje apsilankė Lietuvos anestezijos ir intensyviosios terapijos slaugytojų draugijos pirmininkė Daiva Didvalė. Ji mūsų darbuotojoms pristatė draugiją, jos veiklą, tikslus, narių teises.

„Draugija aktyviai dalyvauja rengiant norminius aktus, susijusius su specializuotos slaugos pareigomis. Buvome kviečiamos LR SAM dalyvauti darbo grupėje rengiant anestezijos ir intensyvios terapijos slaugytojų medicinos normą MN 60:2019 ir išsakyti ekspertinę nuomonę, į pateiktus pasiūlymus buvo atisžvelgta.

Draugijos nariai keičiasi profesine patirtimi ir įžvalgomis, skaito pranešimus seminaruose, konferencijose; bendradarbiauja su Latvijos ir Estijos anestezijos ir intensyviosios terapijos slaugytojų draugijomis. Kasmet vyksta bendros mokslinės - praktinės konferencijos, o šiemet toks renginys bus rengiamas Jūrmaloje. „Lankomės šių šalių gydymo įstaigose, keičiamės patirtimi, plečiame akiratį“, - sakė D. Didvalė.

Artimiausiuose Draugijos planuose -  standartizuotų darbo metodikų slaugytojams rengimas siekiant didinti slaugytojo ir paciento saugumą bei informacinio filmuko visuomenei „Susipažinkime su anestezijos ir intensyviosios terapijos slaugytoju“ pristatymas. „Norime reprezentuoti savo profesiją, nes dirbdamos operacinėse ir intensyviosios terapijos skyriuose kitaip nei kitos slaugytojos esame mažiausiai matomos“, - pasakojo viešnia.

Kauno klinikinės ligoninės Anesteziologijos II skyriaus vyresnioji slaugytoja Jovita Polikauskienė taip pat pabrėžė, kad dalyvavimas draugijos veikloje yra naudingas: „Tikimės, kad viešnagė paskatins įsilieti į šios organizacijos gretas daugiau ir mūsų ligoninės darbuotojų.“

Susidomėjusias draugijos veikla ir naryste kviečiame kreiptis pas Anesteziologijos II skyriaus vyresniąją slaugytoją Jovitą Polikauskienę.