Gimdyvėms - ypač saugios sąlygos

2020-04-02

Šiuo visiems sunkiu, neramiu laikotarpiu norime nuraminti mūsų pacientes – nėščiąsias, gimdyves, pagimdžiusias moteris. Kauno klinikinės ligoninės akušerijos skyriuose sąlygos pacientėms niekuo nepasikeitė, jos gali jaustis visiškai saugios: korpusas, kuriame moterims teikiamos paslaugos, stovi atokiai nuo infekcinių ligų korpuso ir nuo pastato, kuriame yra chirurgijos, urologijos ir kiti skyriai.

Stacionarizuojamos ir gydomos moterys neturi galimybės kontaktuoti su kitų skyrių personalu bei pacientais : priėmimo kambarys skirtas tik mūsų skyriaus pacientėms. Gimdymo metu gimdyvėms suteikiamos visos paslaugos, kurios padeda moterims saugiai pagimdyti naujagimį. Po gimdymo pacientėms ir jų naujagimiams suteikiamos individualios palatos ( iš jų 6 – su dušais ir tualetais ) . Tokiu būdu pacientės turi visas sąlygas išvengti bet kokio kontakto su kitomis pacientėmis. Skyriaus personalas ir pacienės aprūpinamos individualiomis apsaugos priemonėmis, visiems periodiškai matuojama temperatūra. Moteriai išvykus iš skyriaus, išvalytoje palatoje naudojami ozono generatoriai, skirti įvairių mikroorganizmų šalinimui.

Moterims, kurios turi būti karantinuojamos ar joms gali būti įtariama COVID -19 infekcija yra įrengtos izoliuotos gimdymo palatos, operacinė, bei palatos po gimdymo ar operacijos. Šių moterų priėmimui numatytos atskiros patalpos, kurios neturi sąlyčio su skyriaus priėmimo kambariu, joms skirtas atskiras įėjimas kitoje pastato pusėje. Darbui izoliacinėse palatose, gimdykloje ir operacinėje numatytos atskiros gydytojų, akušerių, slaugytojų komandos, kurios teiks pagalbą tik šioms gimdyvėms.

Pacientėms, kurioms būtų patvirtinta COVID -19 infekcija visos paslaugos bus teikiamos infekcinių ligų korpuse įrengtose operacinėje, gimdymo bei pogimdyminėse palatose. Pagalbą šioms pacientėms  teiks atskiros gydytojų, akušerių, slaugytojų komandos dirbsiančios tik infekcinių ligų korpuse.

Visą informaciją apie teikiamas paslaugas ir padėtį skyriuje galime suteikti telefonais:

8 655 1929

Akušerijos ginekologijos skyriaus vyr. koordinatorė Jūratė Žebrauskienė