Gimdymui sukūrėme unikalią namų aplinką

2019-11-12

Kiek įmanoma didelėje ligoninėje sukurti jaukių namų pojūtį, suteikti daug privatumo ir patogumų? Mes jau žinome atsakymą ir kviečiame tuo įsitikinti Kauno klinikinės ligoninės Akušerijos ginekologijos skyriuje.

Pasitikėjimą mumis rodo ir didėjantis gimdymų skaičius, nors bendrai šalyje jų mažėja – iki lapkričio skyriuje jau gimė per 1000 naujagimių.

Ir vėl esame išskirtiniai

Gimdymas namuose, kai nėštumas nėra rizikingas, jau nėra naujovė ir ji įteisinta įstatymu. Bet gimdymas šviesiame bei erdviame šeimyniniame kambaryje, dvigulėje lovoje ir paskui toje pačioje erdvėje praleistas laikas su naujagimiu bei vyru – naujovė mūsų šalies ligoninių istorijoje.

Akušerijos ginekologijos skyriaus vedėja Jūratė Žebrauskienė sakė, kad ir anksčiau šio skyriaus išskirtinumas buvo maksimalus privatumo užtikrinimas kiekvienoje palatoje po gimdymo. „Pas mus visur moterys po gimdymo su naujagimiu guli vienviečiuose kambariuose, taip pat su jomis gali būti ir vyras. O naujoje erdvėje šį namų pojūtį dar labiau sustiprinome“, - teigė vedėja.

Naujai įrengtame kambaryje yra dvigulė lova, drabužių spinta, dušas, spintelės, sofa, medicininė įranga.

Namo tik išmokus žindyti

Akušerijos ginekologijos skyrius jau 15 metų gali didžiuotis, kad yra naujagimiui palanki ligoninė. Prieš ketverius metus ligoninėje įsteigtas ir specialus etatas akušerei, teikiančiai individualias konsultacijas, padedančiai išspręsti visas žindymo problemas.

„Jei mama išvažiuoja iš ligoninės neišmokusi žindyti, sužalotais speneliais, jai kyla pagunda viską tuoj pat mesti ir griebtis mišinių. Tuomet žindymą ji užbaigia labai greitai. Todėl ligoninėje stengiamės padėti tvirtus maitinimo krūtimi įgūdžių pamatus“, - įsitikinusi V.Perminaitė.

Nemokama švietėjiška veikla

Džiaugiamės ir kaskart „Mamos svetainėje“ susirenkančiu būsimų gimdyvių būreliu. Kiekvieną ketvirtadienį įstaigoje nemokamai vyksta nėščiųjų mokyklėlės užsiėmimai. Paskaitas besilaukiančioms skaitomos gimdymo, gimdymo nuskausminimo, pogimdyminio laikotarpio, sveiko naujagimio priežiūros, pasiruošimo žindymui, krūtų būklės po gimdymo temomis.

„Sveikatinimo misiją vykdome jau daugelį metų, skiriame didelį dėmesį ugdymui, esame visada atviri šeimoms, kurios domisi gimdymo sąlygomis ar problemomis, su kuriomis gali susidurti po gimdymo. Mūsų durys šeimoms plačiai atvertos ir savaitgaliais – visur pavedžiojome, aprodome, atsakome į klausimus“, - aiškina I.Janeliūnienė.

Dėmesys ekologijai

„Mamos svetainėje“ vyksta ne tik paskaitų skaitymas, bet ir naujagimių drabužėlių mainai. Kiekvieną trečiąjį mėnesio trečiadienį mamos gali sugrįžti į ligonę ir pasidalinti vaikų išaugtais rūbeliais.
„Taip skatiname bendruomeniškumą, be to, mažiname vartotojiškumą, esame už sveiką aplinką. Daug metų puoselėjame gražią tradiciją - dovanojame naujagimiams pačių megztas kojinytes. Buvusi pedagogė, garbaus amžiaus vedėjos mama Irena Stonkienė ilgais žiemos vakarais mezga mažiesiems kojneles, taigi dovanų gauna bene visi mažyliai“, -  sakė I.Joneliūnienė.