Gydo ir mediko rankos, ir išskirtinis dėmesys

2013-10-01

Iš Kauno klinikinės ligoninės Fizinės medicinos ir reabilitacijos centro išėję pacientai vėl pajunta gyveną visavertį gyvenimą

Tūkstančiai ligų pakirstų žmonių atgauna sveikatą ir gyvenimo džiaugsmą Kauno klinikinėje ligoninėje, kur paskutiniuoju gydymo etape taikoma visavertė reabilitacija. Fizinės medicinos ir reabilitacijos centro dvejuose skyriuose kiekvienas pacientas sulauks dėmesio ir profesionalios pagalbos.

Negalią padeda įveikti kvalifikuota pagalba

VšĮ Kauno klinikinės ligoninės Fizinės medicinos ir reabilitacijos centro skyriuje (Josvainių g. 2) dirba dešimtys kvalifikuotų specialistų, galinčių suteikti kokybišką ir profesionalią pagalbą siekiant padėti žmogui susigrąžinti ir išsaugoti gerą savijautą, darbingumą ir savarankiškumą kasdienėje veikloje.

Nuo labo ryto Kineziterapijos salėje per individualius ir grupinius užsiėmimus dėmesingos ir profesionalios kineziterapeutės dirba su pacientais, atvykusiais po galvos smegenų insultų, traumų ir operacijų, erkinio encefalito, virusinės ir infekcinės kilmės meningoencefalitų, degeneracinių nervų ir raumenų ligų.

Pagrindinis kinezaterapijos tikslas yra lavinti žmonių po insulto liemens kontrolę, reguliuoti sutrikusį raumenų tonusą ir formuoti funkcinius galūnių judesius.

Individualiems užsiėmimams parengiama indviduali pratimų programa stacionare. Reabilitacijos pabaigoje pacientas apmokomas pratimų ir jam sudaroma namų programa.

Ergoterapijos kabinete lavinamos žmogaus kognityvinės funkcijos, buitinės veiklos įgūdžiai.

„Su kiekvienu pacientu dirbame individualiai, parenkame tinkamas technines pagalbos priemones“, – pasakojo ergoterapeutė Daiva Baltaduonienė. Pavyzdžiui, po insulto arba sunkios galvos traumos dažnas pacientas pradžioje negeba savarankiškai išlaikyti net šaukšto, nesuvokia kaip nusiprausti, apsirengti. Todėl reabilitacijos metu jam pavyksta atgauti savarankiškumą ir jaustis visaverčiu žmogumi.

20-40 dienų kompleksinės reabilitacijos metu su pacientu dirba visa specialistų komanda: fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas, kinezaterapeutas, ergoterapeutas, psichologas, slaugytojas, logopedas, socialinis darbuotojas. Prireikus pritaikomos ortopedinės kompensacinės priemonės, pacientą konsultuoja įvairių sričių specialistai.

Baseine kartu su kineziterapeutu

Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriuje (Josvainių g. 2) teikiama ne tik stacionarinė (20 lovų), bet ir ambulatorinė reabilitacija nervų sistemos ir judamojo atramos aparato ligomis sergantiems pacientams.

Jų reabilitacijoje labai svarbią vietą užima kineziterapija vandenyje, todėl pacientai ypač pamėgo šiuolaikiškai įrengtą baseiną. Jame mankštinamasi laikantis pačių naujausių kinezaterapijos programų ir metodikų.

Tokia mankšta padeda atpalaiduoti įsitempusius raumenis, lavina koordinaciją ir pusiausvyrą, gerina kraujotaką.

Vertikali ir perlinė vonios, povandeninis masažas gerokai pagelbėja sergantiesiems stuburo ligomis, nes šios procedūros padeda sumažinti nugaros skausmus.

Fiziniai pratimai atliekami šiltame, 34-36 laipsnių vandenyje. Pagal Ai Chi metodiką pacientai atlieka meditacijos pratimus. Taikydamas Watsu medotą kineziterapeutas būna kartu su pacientu vandenyje ir jį supa, atlikdamas specialius pratimus.

Ypač svarbios šios procedūros būsimoms mamoms. Joms tereikia turėti ginekologo siuntimą. Ne tik nėščiosioms, bet ir visiems pacientams, kurie gydomi Fizinės medicinos ir reabilitacijos centre, visos paslaugos yra nemokamos, jei jie yra apsidraudę Privalomuoju sveikatos draudimu. Šios paslaugos apmokamos iš Valstybinės ligonių kasos. Tik jei žmogus nėra draudęsis savo sveikatos, jam tektų už medikų paslaugas apmokėti pagal Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintus įkainius.

Su skyriaus medikais galite susisiekti telefonais (8 37) 306 031, (837) 306 042.

Patogus pacientui apsilankymų grafikas

Kauno klinikinės ligoninės Fizinės medicinos ir reabilitacijos centro skyrius yra ir miesto centre (Laisvės al. 17), kuriame dirba apie 40 medikų, teikiančių ir stacionarią (25 lovos), ir ambulatorinę pagalbą.

„Mūsų stacionare nuo 18 iki 24 dienų teikiama specializuota reabilitacijos pagalba pacientams, turintiems judamojo atramos aparato pažeidimų, pavyzdžiui, po klubo arba kelio sąnario keitimo operacijų, artroskopinių operacijų, šlaunikaulių ar blauzdos kaulų lūžių“, – pasakojo skyriaus vedėja Ilona Aželienė.

Dvivietėse ir trivietėse palatose yra televizoriai, šaldytuvai, praustuvai.

„Viskas daroma siekiant, kad pacientui būtų patogiau, todėl tikimės, kad greitu laiku liks tik dvivietės palatos, nes triviečių liko tik kelios“, – aiškino I. Aželienė.

Ambulatorinė pagalba šiame skyriuje teikiama iki 14 dienų pagal suderintą su pacientu apsilankymo grafiką. Tai yra žmogus į reabilitaciją gali atvykti bet kuriuo jam patogiu metu.

Skyriuje teikiamas judamojo atramos aparato, nervų sistemos ligų reabilitacijos profilis. „Reabilitacijos sėkmę lemia komandinis darbas. Turi stengtis ir pats pacientas, ir, suprantama, medikas“, – sako I. Aželienė.

Itin profesionalūs šio skyriaus medikai pacientui suteiks įvairias procedūras, priklausomai nuo sveikatos sutrikimo. Tai ir amplipulsterapija, elektroforezė su medikamentais, diadinaminės srovės, raumenų elektrostimuliacija ir nuskausminimas, magnetolazerio terapija, lazerio terapija, mikrobangų terapija, fonoforezė su medikamentais, magnetinė terapija, „TerraQuant“ terapija ir daug kitų.

Norėdami sužinoti daugiau apie skyriaus veiklą ir teikiamas paslaugas, galite paskambindami telefonu (8-37) 424 490.