Gyvūnai dovanojo daug geros nuotaikos

2019-01-11

Kauno klinikinėje ligoninėje Fizinės medicinos ir reabilitacijos II skyriuje pacientams daug gerų emocijų dovanojo meilūs šunys.
LSMU Kinologijos centro Profesionalios kaniterapijos tarnyba rengia nuolatinius vizitus į gydymo ir socialines įstaigas. Centro narės Gintarė Urbonavičiūtė ir Urtė Ivanavičiūtė į mūsų ligoninę atvyko su koli veislės Glorija ir mišrūne Amazone.

G.Urbonavičiūtė kaniterpija užsiima jau 7 metus. Ji yra ir LSMU studentė bei veisėja ir kinologė. „Šunys gali prisidėti prie reabilitacijos, kai gydytojų skirtus pratimus pritaikome bendraujant su gyvūnais, su jais žaidžiame, vaikščiojame“, - pasakojo G.Urbonavičiūtė.
LSMU psichologiją studijuojanti U.Ivanavičiūtė per dvejų metų kaniterapijos praktiką pastebėjo, kad bendravimas su gyvūnais teikia daug gerų emocijų ir vaikams, ir suaugusiems. „Turime labai daug kvietimų“, - sakė ji.

Šunys turi atitikti tam tikrus kriterijus: būti jaukūs, nebaikštūs, neturėti jokios agresijos.

Kinologijos centro narės sakė, kad mūsų ligoninėje lankysis ir ateityje.

Saulius Tvirbutas

autoriaus nuotr.