Kauno klinikinė ligoninė prisidės prie taršos mažinimo

2017-03-10

Ant Kauno klinikinės ligoninės pastatų (Josvainių g. 2 ir Baltijos g. 120) bus sumontuotos galingos saulės jėgainės. Planuojama, kad 717,5 kW galios jėgainė per metus vidutiniškai pagamins 37 proc. visos Kauno klinikinei ligoninei reikalingos elektros energijos – apie 640 MWh. Į aplinką išmetamo anglies dioksido kiekis kasmet turėtų sumažėti apie 450 tonų.

Kaip sakė Aplinkos ministerijos Taršos prevencijos departamento direktorius Vitalijus Auglys, tai bene didžiausias Klimato kaitos specialiosios programos lėšomis remiamas projektas atsinaujinančių energijos išteklių naudojimui skatinti. Jam skirta 1,3 mln. eurų.

Mažesnės galios saulės jėgainė jau įrengta pas kolegas Vilniaus klinikinėje ligoninėje, kurią matote nuotraukoje.