Kauno klinikinė ligoninė stiprina jėgas kovai su vaikų tuberkulioze

2019-03-26

Kauno klinkinės ligoninės Vaikų ligų II skyriuje pradėtas įgyvendinti stambus, daugiau kaip 700 tūkst. eurų vertės projektas.

Skyrius atsinaujins

Nuo šių metų Kauno klinikinė ligoninė pradeda įgyvendinti projektą „Tuberkuliozės profilaktikos, diagnostikos ir gydymo paslaugų kokybės ir prieinamumo gerinimas Kauno klinikinėje ligoninėje“. Projektas finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis, jam skirta 712,6 tūkst. eurų.

Vaikų ligų II skyriuje bus įrengta 10 boksuotų palatų, suremontuota kvėpavimo gimnastikos-kineziterapijos salė, kur specialiais sportiniais ir gydomaisiais pratimais gerinama plaučių funkcija. „Ypač vertingas pirkinys bus naujas modernus rentgeno aparatas, pritaikytas specialiai vaikams, - džiaugėsi Vaikų ligų II skyriaus vedėja Dalia Steponavičienė. - Rentgeno tyrimas yra pagrindinė tuberkuliozės diagnostikos priemonė.“

Sudarytos sąlygos ilgam gydymui

Už projekto lėšas bus atnaujintos ir vaikų laisvalaikio patalpos. Tuberkulioze sergantys vaikai ligoninėje gydomi ilgai, todėl jiems čia sudarytos visos galimybės tęsti mokslą, yra žaidimų ir kompiuterių kambariai, dirba auklėtojos-pedagogės, vaikus lanko savanoriai. Taip pat įvairius renginius, šventes organizuoja, nuolat su čia gydomais vaikais daug bendrauja labdaros ir paramos fondas „Saulės smiltys“.

„Tikimės, kad mūsų pastangos gerinti vaikų gydymą nuo šios ligos kartu pakeis ir klaidingą visuomenės įsitikinimą, kad tai gėdinga liga. Juk tai tokia pati infekcija kaip ir kitos ir ją įveikti turime bendromis jėgomis“, - teigė D. Steponavičienė.

Skaudi socialinė problema

Kauno klinikinėje ligoninėje Vaikų ligų II skyriuje kasmet gydoma 150 – 200 vaikų dėl tuberkuliozės. Čia patenka 80 proc. visų nepilnamečių Lietuvos ligonių. Būna, kad kai kurie jų neturi nė metukų. Antai praėjusių metų pabaigoje atvežtas pusės metų amžiaus vaikas iš Klaipėdos regiono. Jo 5 metų amžiaus broliukui irgi diagnozuota lengvesnė latentinė tuberkuliozinė infekcija (kai organizme yra mikobakterijų, bet liga nepasireiškia).

Kaip teigė D.Steponavičienė, didžioji dalis sergančiųjų yra iš tvarkingų šeimų. „Ir jauniausio mūsų paciento, 6 mėnesių amžiaus kūdikio tėvas dirba baldų fabrike staliumi, mama augino vaikus namie, - pasakojo D.Steponavičienė. – Mažyliai užsikrėtė, kai kartu su tėvais lankė iš užsienio grįžusį giminaitį. Jis, kaip paaiškėjo, jau seniai sirgo, bet nesityrė nesibaigiančio kosulio priežasčių. Tik po to, kai susirgo jį lankiusių giminaičių vaikai, jis ištirtas ir diagnozė paaiškėjo.“

 

Saulius Tvirbutas

VšĮ Kauno klinikinės ligoninės

Komunikacijos specialistas

868654617