Kauno klinikinėje ligoninėje gydomi šeši broliukai sulaukė visuomenės paramos

2016-01-15

Kauno klinikinėje ligoninėje gydomi šeši berniukai nuo 2 iki 12 metų amžiaus, kurie atvežti alkani, sušalę ir sergantys sulaukė didelio visuomenės dėmesio. Labdaros ir paramos fondas „Saulės smiltys“ pristatė daug surinktų šiems vaikams būtinų daiktų, taip pat surado dvi šeimas, kurios nuolat globos šią probleminę daugiavaikę šeimą.

„Čia ir drabužiai, ir mokyklai reikalingi daiktai, ir higienos reikmenys, ir žaislai“, - vardijo fondo „Saulės smiltys“ vadovė Marija Dubickienė. Ji į ligoninę atgabeno kelis maišus skurdžiai šeimai skirtų daiktų.

Taip pat fondas surado dvi daugiavaikes šeimas, kurios ateityje ne tik padės materialiai, bet ir nuolat bendraus su šešis vaikus auginančia mama.

Sausio 7 d. į Kauno klinikinę ligoninę buvo pristatyti šeši vienos šeimos broliukai. Kai jų namuose apsilankė socialinė darbuotoja, ją pašiurpino sąlygos, kuriose kelias dienas praleido mažamečiai. „Dėl šildymo sistemos avarijos vaikai kelias dienas gyveno šaltyje (tuo metu naktimis vyravo 15-20 laipsnių šalčio temperatūra), todėl socialinė darbuotoja iškvietė greitąją medicininę pagalbą. Vaikai, lydint vaiko teisių apsaugos specialistams, netrukus buvo pristatyti į mūsų ligoninę. Čia juos pirmiausiai sušildėme ir pamaitinome“, – pasakojo Kauno klinikinės ligoninės vyresnioji koordinatorė socialiniam darbui Agnė Mažonavičienė.

Pasak Kauno klinikinės ligoninės Vaikų ligų II skyriaus gydytojos Editos Tamulaitienės, visiems mažamečiams, kurių vyriausias yra gimęs 2004 m., buvo diagnozuoti viršutinių kvėpavimo takų susirgimai. Vaikus vargino sloga ir kosulys. Sunkiausiai sirgo jauniausias iš broliukų, gimęs 2013 m. „Jam diagnozuotas bronchitas, bet šiuo metu pavojus vaiko sveikatai jau yra praėjęs“, – teigė gydytoja.

Atsižvelgdama į vaikų duomenų apsaugą, ligoninė neskelbia, kur tiksliai gyvena šie vaikai.

„Berniukų mamai labai trūksta socialinių įgūdžių. Pavyzdžiui, vaikai nuo gimimo nėra valęsi dantų, buvo neprižiūrėti, nemokėjo net deramai nusiprausti. Tačiau nupirkę jiems dantų šepetukus pastebėjome, kad jie labai noriai mokosi higienos“, – kalbėjo A. Mažonavičienė.

Broliukai atkreipė ir fondo „Saulės smiltys“ dėmesį. Ši organizacija jau dešimtmetį bendradarbiauja su Kauno klinikine ligonine, padėjo jai renovuoti 16 palatų, kur gydomi vaikai. Neseniai „Saulės smiltys“ tuberkulioze sergantiems ir ilgai Kauno klinikinėje ligoninėje gydomiems vaikams įrengė Gintaro kambarį. Kauno klinikinė ligoninė dėkoja visiems geros valios žmonėms už suteiktą pagalbą minėtai šeimai, tačiau atkreipia dėmesį, kad ne gydymo įstaigos funkcija yra socialinė rūpyba. Kasmet į ligoninę dėl nušalimų ar kitų problemų patenka benamiai ir varguoliai. Medikams neretai tenka juos aprūpinti maistu ir drabužiais, rūpintis asmens tapatybės dokumentų padarymu. Vėliau šie žmonės perduodami socialinės rūpybos institucijoms.

 

Pranešimą parengė Saulius Tvirbutas
VšĮ Kauno klinikinės ligoninės komunikacijos specialistas
Tel.: +370 686 54617