Kauno klinikinės ligoninės darbuotojų pareiškimas dėl vadovo

2020-03-28

Kauno klinikinės ligoninės infekcinių ligų gydytojai, administracija, ligoninės Ekstremalios situacijos darbo grupė, kuriai pavesta koordinuoti kovą su COVID-19, reiškiame visišką pasitikėjimą mūsų įstaigos generaliniu direktoriumi prof. Albinu Naudžiūnu. Manome, kad sprendimas laikinai jį nušalinti nuo pareigų šiuo nelengvu visiems laikotarpiu buvo skubotas ir remiantis nepagrįstomis interpretacijomis.

Vadovaudamas sudarytai darbo grupei A. Naudžiūnas atsakingai įvertino patikėtą mūsų įstaigai misiją būti priešakinėje kovos su COVID-19 fronto linijoje. Jis dar neišplitus virusui Europos šalyse kvietė kurti strategiją apsirūpinti resursais, kad medikai būtų saugūs gydydami viruso susargdintus žmones. Tai daryta ir dėl bendrų humaniškų priežasčių, ir dėl visuomenės intereso – juk kas gi daugiau, jei ne medikai gelbėja gyvybes pasaulį apėmusios pandemijos metu? Jų sveikata yra kaip niekada svarbi mums visiems. Todėl skaudu matyti skleidžiamą iškraipytą informaciją, kuri nuvertina šį rūpestį.

Šiuo metu esame apsirūpinę būtinomis priemonėmis ir tam atvejui, jei šalį ištiktų itin plataus masto epidemija, taip pat rengėmės ir katastrofiškam scenarijui, kurį matome Italijoje, kitose Europos ir pasaulio šalyse. Tačiau kategoriškai neigiame, kad kaip nors rizikavome darbuotojų sveikata. Sprendimus priėmėme kolegialiai, išklausę infektologų pastabas ir atsižvelgdami į Pasaulinės sveikatos organizacijos, Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro rekomendacijas.

Dėl to dar kartą atsakingai pareiškiame visišką pasitikėjimą prof. A. Naudžiūnu ir kviečiame šiuo nelengvu šaliai ir visam pasauliui laikotarpiu dirbti susitelkus, negaištant laiko skaldymuisi ir nepagrįstiems kaltinimams. Esame labai nelengvame kelyje, todėl sveikas protas ir profesionalumas dabar kaip niekada svarbus.