Ligoninę pasiekė dovanos iš Italijos

2017-05-29

Į Kauno klinikinę ligoninę iš Italijos atvyko sunkvežimis su dovanotomis lovomis, čiužiniais, patalyne ir kitais svarbiais pacientams daiktais.

Ligoninė jau daugiau kaip dešimtmetį bendradarbiaujame su geradariu, mecenatu ir Lietuvos draugu iš Italijos Sergio Paterlini. Jis iš įvairių rėmėjų, fondų daug kartų yra surinkęs brangaus medicininio inventoriaus. „Šį kartą atvežėme Modenos miesto ligoninės įrangą, – pasakojo S. Paterlini. – Pas mus sveikatos sistemoje yra tokia programa, kai gydymo įstaigos turi galimybę parengti projektą ir atnaujinti visiškai visą įrangą. Net geros būklės apynaujai daiktai tokiu atveju privalo būti paaukoti labdarai. Man pačiam kaip mokesčių mokėtojui tokia sistema neatrodo ūkiška, nes atsisakoma daug dar visai gerų dalykų, kurie galėtų tarnauti ir tarnauti.“

Visą aukojamą įrangą ir daiktus dar patikrina Italijos labdaros fondas „Medicus Mundi“. „Lietuvą pasiekia tik kokybiški daiktai“, – tvirtino S. Paterlini.

Per dvylika mėnesių mūsų ligoninę pasiekia jau trečioji labdaros siunta. Anksčiau S.Paterlini ligoninei yra dovanojęs ir greitosios medicinos pagalbos automobilį.

Labdaros transportavimu rūpinosi Kaune esančios picerijos „Bella Italia“ savininkas Paolo Romano. Jam ir S. Paterlini miesto mero padėkas įteikti atvyko Kauno savivaldybės sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Asta Garmienė.

S.Paterlini už italų mecenatų lėšas Kaune yra įkūręs senelių dienos centrą, našlaičių namus, daug pagelbėjęs vargingoms ir daugiavaikėms šeimoms. Už nuopelnus Kaunui S.Paterlini 2003 m. miesto valdžia yra įteikusi „Gerumo kristalą“.