Ligoninės darbuotojams – seminaras apie psichologinius skaudulius

2018-11-08

Kauno klinikinėje ligoninėje slaugos specialistėms surengtas seminaras apie vieną skaudžiaudžiasių mūsų visuomenės skaudulių – savižudybes ir jų prevenciją.  Tarp daugelio priežasčių išprovokuojančių mintis apie šį sprendimą yra ligų diagnozė.

Dėl to mūsų ligoninės psichologė Elena Mogilevec ir slaugos koordinatorė Adelija Sadeckienė kartu su Kauno visuomenės sveikatos biuro specialistėmis surengė seminarą, kuriame slaugytojos ir jų padėjėjos supažindintos su būdingiausiai požymiais, kurie rodo, kad žmogų jau lanko mintys apie savižudybę.

Psichologė Laura Digrytė pasakojo, kad žmogus visada vienaip ar kitaip siunčia ženklus, iš kurių galima spėti, kad jam reikia pagalbos. „Svarbu pastebėti žodinius ir nežodinius ženklus. Kai kurie yra tiesioginiai, kai kalbama apie savižudybę, mirtį, kiti netiesioginiai: rašomi atsisveikinimo laiškai, atiduodamos skolos, lankomos giminės“, - kalbėjo specialistė.

Specialistės teigimu, svarbiausia tokį žmogų atjausti, parodyti rūpestį, palaikyti, o ne jį mokyti, diskuotuoti.

Visuomenės sveikatos specialistė Lina Pranckevčiūtė papasakojo apie Kauno savivaldybės įgyvendinamą savižudybių prevencijos modelį, paaiškino, kur reikia kreiptis pagalbos. Tam yra paskirti atvejo vadybininkai, kurie suteikia pirmą pagalbą. „Nuo 2017 m. rugsėjo iki 2018 m. rugsėjo turėjome 270 atvejų, kai jie suteikė konsultacijas“, - pasakojo L.Pranckevičiūtė.

Kauno klinikinė ligoninė taip pat rūpinasi psichologine pacientų būklę, čia nuolat darbuojasi psichologė.

Daugiau apie psichologinę pagalbą yra šiame puslapyje

 

Saulius Tvirbutas 

Kauno klinikinės ligoninės komunikacijos specialistas

Autoriaus nuotrauka