Ligoniukai nelieka vieniši

2019-12-12

Ligoninėje vaikučiai neišvengiamai patiria pasikeitusios kasdienybės stresą. O jei jų dar dėl įvairių priežasčių retai arba visai niekas nelanko, stresas būna dar didesnis. Labai džiaugiamės, kad tokiais atvejais mums talkina savanoriai. Šiemet pradėjome bendradarbiauti su dar viena organizacija „Savanoriai vaikams", kurie vykdo iniciatyvą „Niekieno vakai".

Organizacijos vadovė Ieva Šuipė pasakojo, kad jų tikslas – nuolat lankyti vaikus ir taip palaikyti juos emociškai. „Suprantame, kad ligoninių personalas neturi galimybių nuolat būti šalia vienišo ligoniuko individualiai. Tuo tarpu mes jau turime tiek savanorių, kad galime užtikrinti šį ryšį. Stengiamės, kad vaiką lankytų tie patys savanoriai", - sakė ji.

Savanorių koordinatorės Kaune Gerda Meištaitė ir Ignė Stoškutė-Mažunienė sakė, kad mūsų ligoninėje tokia parama ypač svarbi čia ilgai gydomiems vaikams, sergantiems tuberkulioze. „Neseniai lankėme 6 mėnesių kūdikį, kuris čia gydytas pusmetį. Pradžioje jis nerodė visai jokių emocijų, buvo viskam abejingas. Kai pradėjome jį lankyti, nešioti ant rankų, kitaip juo rūpintis, nuolat bendrauti vaikas pamažu praėjo reikšti emocijas. Pamename, kai savanores džiugino bet kokia jo reakcija - ne tik džiaugsmas, bet ir pyktis, susierzinimas. Tai rodo, kaip mažyliams ir jų raidai svarbus žmogiškas dėmesys ir ryšys", - pasakojo savanorės.

Savanoriai pagal koordinatoriaus sudarytą grafiką lanko vaikus tol, kol jie būna ligoninėje, ir padeda prižiūrėti vaiką. Grafikas sudaromas atsižvelgiant į vaiko interesus ir savanorių galimybes. Savanoriai gali supažindinti vaiką su aplinka, su vaiku žaisti, kalbėtis, nešioti, palydėti į procedūras, padėti perrengti, pamaitinti, užmigdyti. Priklausomai nuo poreikio jie budi visą parą arba dalį dienos.

Iniciatyvoje „Niekieno vaikai" dalyvauja įvairaus amžiaus žmonės, yra ir keli vyrai. Visi jie praeina atranką, turi turėti sveikatos pažymas, dalyvauti parengiamuosiuose mokymuose, yra supervizuojami. „Kartą per mėnesį susirenkame dalytis patirtimi, problemomis, jų sprendimo būdais", - sakė I. Šuipė.

Jei į ligoninę patenka vaikas iš nesaugios aplinkos, globos įstaigos, jo neturi galimybių lankyti artimieji, savanoriai kviečia nuo 8:00 iki 21:00 skambinti telefonu 8 677 86 883, nuo 21:00 val. iki 8:00 val. informuoti sms žinute.

Jei turite klausimų ar pastabų dėl savanorių darbo - susisiekite su savanorių koordinatoriumi tel. 8 677 86 883 arba el. paštu info@savanoriaivaikams.lt. Jūsų nuomonė jiems labai svarbi.

Sauliaus Tvirbuto nuotr. ir inf.