Mažieji ligoniukai poliklinikoje bus tiriami nauja technika

2014-06-27

Nuo ketvirtadienio Kauno klinikinės ligoninės Vaikų konsultacinėje poliklinikoje kardiologams, ortopedams, traumatologams geriau nustatyti mažųjų pacientų negalavimų priežastis padės naujas modernus plačiai pasaulyje žinomos "Philips" firmos ultragarso aparatas.

„Tai - tikrai patikima diagnostikos technika, kuri mums suteiks daugiau galimybių poliklinikoje operatyviau bei tiksliau ištirti vaikus. Ir anksčiau naudojome panašų ultragarso aparatą, bet, kaip žinome, technika su laiku keičiasi, tobulėja, jos reikia naujesnės. Šis aparatas - su papildomais davikliais, jis galingesnis, todėl jį naudojant, lengva dar labiau praplėsti paslaugų spektrą. Neseniai gavome naujovišką inhaliatorių, - dabar vaikų pulmonologai gali savo ligonius nukreipti atlikti procedūras, kurios reikalingos gydant sergančius kvėpavimo takų ligomis vaikus. Turime sąlygas didinti ligonių reabilitacijai būtinų procedūrų skaičių bei įvairovę. Visa tai labai naudinga vaikams, sergantiems virškinamojo trakto bei kitomis ligomis", - naujienų agentūrai ELTA ketvirtadienį pasakojo Kauno klinikinės ligoninės Vaikų poliklinikos vedėja dr. Marija Marengolcienė.

Jos žodžius papildė ir dirbti su naujuoju ultragarso aparatu pasirengusi, kaip ir kiti poliklinikos gydytojai, kardiologė Edita Tamakauskienė. Pasak jos, jei vaikas į ligoninę pateko turėdamas kardiologinę problemą, labai svarbu ją laiku atpažinti bei nukreipti ligonį gydytis.

Kauno klinikinės ligoninės Vaikų konsultacinėje poliklinikoje teikiama antro lygio konsultacinė ambulatorinė pagalba įvairių infekcinių ligų, imunoprofilaktikos (skiepų) bei kitais klausimais, taip pat vykdoma vaikų dispanserizacija (po infekcinių ligų), ambulatoriškai gydomi bei dispancerizuojami tuberkulioze sergantys vaikai. Poliklinikoje dirba įvairių specialybių gydytojai: neurologas, kardiologas, chirurgas, nefrologas, logopedas, gastroenterologas, pulmonologai pediatrai bei kiti.

Čia atliekami įvairūs imunologiniai, biocheminiai, skrandžio ir žarnyno, kiti reikalingi tyrimai, taip pat, - fizioterapijos bei kineziterapijos procedūros.

„Per metus mūsų poliklinikoje suteikiamos konsultacijos apie dešimčiai tūkstančių vaikų. Jeigu ištyrus paaiškėja, jog vaikui reikalingas gydymas stacionaro sąlygomis, čia pat yra ligoninės skyriai, kur mažiems ligoniams suteikiama kvalifikuota pagalba. Mums džiugu, kad mūsų pastangos vainikuojamos sėkme, - ko ne visi vaikai palieka mūsų ligoninę pasveikę, o sergančius lėtinėmis ligomis pagydome taip, kad sveikatos problemos jų vaikystės netemdytų", - sakė dr. M. Marengolcienė.

ELTA informacija