Mažiems ligoniams gydytis Kauno klinikinėje ligoninėje sudarytos geros salygos

2012-08-17

Kauno miesto savivaldybės įsteigtos Kauno klinikinės ligoninės Vaikų ligų II skyriuje vasarą atidarytos aštuonios neatpažįstamai po remonto pasikeitusios palatos.

Atnaujinant, jos visos buvo apšiltintos, išdažytos džiugią ir ramią aplinką padedančiomis kurti šviesiomis pastelinėmis spalvomis, apstatytos patogiais baldais.

Skyriuje buvo suremontuoti ir procedūrų bei kiti kabinetai. Tačiau mažieji ligoniai labiausiai džiaugiasi jaukiu žaidimų kambariu, kuris padeda nors laikinai pamiršti ligas, atvedusias į šią gydymo įstaigą. Be to, prie palatų ligoniukų patogumui įrengti dušai bei tualetai, todėl prireikus, ligoniams netenka keliauti koridoriumi ieškant tų patogumų.

Pasak šio skyriaus vedėjos, vaikų pulmonologės Dalios Steponavičienės, minėtos palatos buvo atnaujintos pačios ligoninės lėšomis. Tačiau lygiai tiek pat – irgi 8 palatas – anksčiau savo lėšomis padėjo renovuoti skyriaus geras bičiulis – labdaros fondas „Saulės smiltys“.

Ši geradarės Marijos Dubickienės vadovaujama organizacija jau ne vienerius metus remia Kauno klinikinę ligoninę ir daug nuveikė ligoniukų labui. Fondo lėšomis šiuo metu ligoninėje teberemontuojamos dar kelios palatos. Be to, „Saulės fondas“ rūpinasi, kad daugybę dienų šioje gydymo įstaigoje praleidžiantys vaikai turėtų galimybių lavintis, pasinaudodami įvairiomis kompiuterinėmis programomis.

Artimiausiuose fondo planuose yra ir daugiau gerų sumanymų, susijusių su rūpesčiu mažaisiais Kauno regiono ligoniais, besigydančiais Šilainiuose esančiame Kauno klinikinės ligoninės padalinyje.

Jame gydomi tuberkulioze, įvairiomis plaučių ligomis sergantys vaikai. Profilaktiškai gydomi ir tie, kurių šeimose yra atvira tuberkulioze sergančių artimųjų.

Pastaraisiais metais tuberkuliozės atvejų lyg ir nedaugėja – per metus Lietuvoje šia liga naujai suserga 200 – 300 vaikų. Tačiau gydytojus ypač neramina tai, kad kur kas daugiau, nei ankstesniais metais, vaikų, o ypač, - paauglių suserga pavojų keliančia vaistams atsparia tuberkuliozės forma. Tiek šios, tiek kai kurių kitų plaučių ligų gydymas ilgai trunka, todėl visas vyriausiojo gydytojo Raimondo Kunicko vadovaujamos ligoninės personalas stengiasi vaikams sudaryti kuo geresnes gydymosi sąlygas. Ir žinoma, - užtikrinti profesionalų, kokybišką gydymą bei priežiūrą.

Birutė Mačienė