Medikai padėjo skautams pasirengti iškylų sezonui

2018-04-20

Skautai vasaros žygiams bus puikiai pasirengę ir nesutriks, jei kam iš draugų miške ištiks bėda.
Kauno klinikinės ligoninės Suaugusiųjų intensyvios terapijos ir reanimacijos II skyriaus medikai Kauno miesto, Kauno rajono ir Kaišiadorių vaikams, priklausančių jūrų skautijai „Divytis“, mokė suteikti pirmąją pagalbą, pasakojo apie tykančius pavojus sveikatai miškuose.
Skautų vadovės Evelina Lagauskaitė, Lina Butkutė, Vita Tamošiūnaitė ir Virginija Petraitienė sakė, kad tokios praktinės pamokos yra labai naudingos prasidedant vasaros iškylų, stovyklavimo sezonui. „Žygiuojant miškais gali iškilti įvairių nenumatytų dalykų, todėl reikia būti pasirengusiems, -– kalbėjo E.Lagauskaitė. – Kauno klinikinėje ligoninėje prieš kelerius dar būdama moksleivė ir skautė irgi čia lankiausi, gavau daug naudingų žinių. Dabar norime jas perduoti naujai „Divyčio“ skautų kartai.“
Ką reikia daryti iki atvykstant iškviestai medicininei pagalbai ištikus širdies smūgiui, ištraukus skenduolį, patyrus įvairius kūno sužalojimus vaikus mokė Kauno klinikinės ligoninės anesteziologė reanimatologė ir Krizių tyrimo centro instruktorė Olga Suchadolskiene.
Anesteziologas reanimatologas Liucijus Ambraška suteikė žinių apie pavojus giriose. „Mūsų miškuose tyko šios grėsmės: nuodingi grybai, gyvatės ir erkės. Viskam yra prevencinės priemonės, pirmos pagalbos galimybės“, – kalbėjo medikas ir suteikė vertingų patarimų.
Suaugusiųjų intensyvios terapijos ir reanimacijos II skyriaus vedėjas Kazimieras Vieželis pasidžiaugė, kad jaunimas domisi tokiais dalykais, todėl medikai negailėjo savo laiko po darbo valandų. „Jaučiame pareigą pasidalyti turimomis žiniomis. Iš tiesų jos būtinos kiekvienam žmogui“, – teigė jis.
Mokymams specialius manekenus ir dalį inventoriaus paskolino Krizių tyrimo centras.

Saulius Tvirbutas

autoriaus nuotr.