Medikų verdiktas: veiksmingiausias ginklas prieš gripą – tik skiepai

2015-09-23

Baigiantis rugsėjui, 40-ąją metų savaitę skelbiama gripo sezono pradžia ir žmonės kviečiami pasiskiepyti nuo šio viruso. VšĮ Kauno klinikinės ligoninės medikai visiems pataria nedelsti ir nerizikuoti savo ir artimųjų sveikata, nes gripo komplikacijos kelia didelį pavojų sveikatai.

Šių metų pavasarį, kai šalį užklupo gripo epidemija, VšĮ Kauno klinikinėje ligoninėje dėl šios ligos buvo hospitalizuoti 86 vaikai ir 36 suaugusieji.

VšĮ Kauno klinikinės ligoninės Infekcinių ligų klinikos vadovė prof. Auksė Mickienė pabrėžė, kad sunkiausios gripo komplikacijos yra širdies raumens pažeidimai, plaučių uždegimas. Gripas pažeidžia vegetacinę nervų sistemą, kuri reguliuoja vidaus organų veiklą, todėl trinka įvairios organizmo funkcijos. „Susilpnėjus organizmo atsparumui prisideda antrinė bakterinė infekcija, kuri sukelia komplikacijas. Gripas labai pavojingas sergantiems kitomis lėtinėmis ligomis: širdies ir kraujagyslių, bronchine astma ir pan.“, – teigė profesorė A.Mickienė.

VšĮ Kauno klinikinės ligoninės Vaikų konsultacinės poliklinikos vedėja, vaikų ligų gydytoja dr. Marija Marengolcienė tvirtina, kad gripas dažniausiai puola vaikus. Tai rodo ir hospitalizuotų dėl šios ligos pacientų statistika – mažylių visada gydoma daug daugiau nei suaugusių.

„Tėvams primygtinai siūlau nerizikuoti savo atžalų sveikata - skiepytis patiems ir vakcinuoti vaikus. Tai vienintelis ir pats efektyviausias ginklas prieš virusą. Tegul jis ir nepasaugo nuo susirgimo šimtu procentu, bet organizmas vis tiek būna nepalyginamai geriau pasirengęs kovai su virusu, išvengia sunkių ligos pasekmių, gijimas vyksta daug sklandžiau, labai sumažėja komplikacijų pavojus“, – neabejoja skiepų nauda M.Marengolcienė.

Apie gripą daugiausiai kalbama, kai jis jau sukelia epidemiją ar net pandemiją. M.Marengolcienė perspėja, kad ir neprasidėjus masiniams sirgimams jau lapkritį registruojami pirmieji gripo susirgimai. „Kokio masto epidemija besiautėtų, niekada nebūna taip, kad šis virusas aplenktų Lietuvą vėsiuoju metų laiku, todėl patariu skiepytis, kai tik vakcina būna atvežta į Lietuvą. Beje, nesuskubus tai padaryti rudenį verta kreiptis į medikus ir vėliau, nes gripas dar gali smogti ankstyvą pavasarį, kaip kad buvo šiais metais“, – aiškino medikė. Pasiskiepijus apsauga susiformuoja po 2 savaičių.

Lietuvoje valstybės lėšomis perkama sezoninio gripo vakcina, skirta šioms rizikos grupėms: 65 m. ir vyresniems asmenims, nėščiosioms, asmenims, gyvenantiems socialinės globos ir slaugos įstaigose, sergantiems lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis, susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais, sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams.

 

Informaciją parengė Saulius Tvirbutas,
VšĮ Kauno klinikinės ligoninės komunikacijos specialistas
Tel. (8 686) 54 617