Nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams ligoninėje bus jaukiau

2015-08-17

Nuo kitų metų rudens VšĮ Kauno klinikinė ligoninė pagerins sveikatos priežiūros paslaugų kokybę nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams. Tokią išvadą galima daryti po to, kai šių metų gegužę VšĮ „Kauno klinikinė ligoninė“ , VšĮ „Centrinė projektų valdymo agentūra“ ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija pasirašė trišalę projekto “Energiją tausojančių technologijų, įdiegimas VšĮ Kauno klinikinėje ligoninėje, teikiančioje sveikatos priežiūros paslaugas nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams” įgyvendinimo sutartį pagal Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos konfederacijos bendradarbiavimo programos, kuria siekiama sumažinti ekonominius ir socialinius skirtumus išsiplėtusioje Europos Sąjungoje, programą „Energiją tausojančių technologijų įdiegimas Lietuvos ligoninėse, teikiančiose sveikatos priežiūros paslaugas nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams“.

„Renovacijos laukėme jau seniai, nes statinys nebuvo renovuotas nuo pastatymo pradžios. Buvo tik pakeisti langai ir atlikti kosmetiniai remontai“, – teigė Akušerijos ginekologijos skyriaus vedėja Jūratė Žebrauskienė.

Pagal pasirašytą įgyvendinimo sutartį VšĮ Kauno klinikinė ligoninė planuoja atlikti Akušerinio-ginekologinio korpuso fasado, cokolio ir perdangų šiltinimo darbus, pakeisti lauko duris ir langus, bei atlikti šilumos punkto renovaciją.

Įgyvendinus projektą bus padidintas sunaudojamos energijos efektyvumas, pagerintas mikroklimatas ligoninės patalpose, patalpos taps šiltesnės ir jaukesnės, pagerės nėščiosioms ir gimdyvėms teikiamos paslaugos bei gydytojų ir akušerių darbo sąlygos. Šiuo metu yra įvykdytas rangos darbų (su projektavimu) viešasis pirkimas bei 2015 m. liepos 15 d. pasirašyta sutartis su UAB „Panevežio statybos trestu“, kuris pradėjo vykdyti projektavimo darbus.

Projekto įgyvendinimo laikotarpis yra nuo 2015 m. gegužės 28 d. iki 2016 m. rugpjūčio 31 d. Bendra projekto vertė siekia 1 828 345,87 Eur.

Gediminas Stanišauskas
VšĮ Kauno klinikinės ligoninės atstovas ryšiams su visuomene