Nudžiuginti mažieji ligoniukai

2019-03-21

Artėjant pasaulinei Tuberkuliozės dienai ir pažymint Laimės dieną Kauno klinikinės ligoninėje labdaros ir paramos fondas „Saulės smiltys“ surengė šventę mažiesiems pacientams „Baltosios ramunės diena“.

Pas mažuosius pacientus atvyko Generolo P.Plechavičiaus kadetų licėjaus savanoriai, vaikų darželio, saldumynais vaišino krautuvėlė „CupCake“, vaikų darželio „Klumpelė“ atstovė Meda Koponen atvežė ligoniukams savo auklėtinių rankomis pagamintas popierines šypsenėles, su mažaisiais bendravo atlikėja Irma Jurgelevičiūtė.

Linksmiausia dalis prasidėjo atvykus iliuzionistui Algimantui Frankoniui. „Ne pirmas kartas, kai apsilankau neatlygintinai kokiose nors įstaigose ir džiaugiuosi galėdamas suteikti džiaugsmą, - šypsojosi iliuzionistas. – Neseniai lankiausi senelių namuose, dabar štai pas vaikus ligoninėje. Man tokie pasirodymai turi ypatingą prasmę. Bet aš nežiūriu į čia gulinčius vaikus kaip į ligoniukus. Visi mes turime problemų, rūpesčių, vieni daugiau, kiti mažiau.“

Labdaros ir paramos fondo „Saulės smiltys“  vadovė Marija Dubickienė Kauno klinikinėje ligoninėje jau daugiau kaip dešimtmetį su savanoriais lanko džiova sergančius vaikus, organizuoja įvairias akcijas, renginius. „Stengėmės praskaidrinti mažylių kasdienybę, turime labai šaunia komandą, kurios vaikai visada labai laukai“, - teigė M.Dubickienė.

Kauno klinikinėje ligoninėje kasmet per metus gydoma 150 – 200 vaikų dėl lokalios ir latentinės tuberkuliozės. Čia patenka daugiau kaip 80 proc. visų šalyje susirgusių vaikų. Tuberkulioze sergantys vaikai ligoninėje gydomi ilgai, todėl jiems čia sudarytos visos galimybės tęsti mokslą. Yra žaidimų ir kompiuterių kambariai, dirba auklėtojos-pedagogės, vaikus lanko savanoriai.

Šiemet Kauno klinikinė ligoninė pradėjo įgyvendinti projektą „Tuberkuliozės profilaktikos, diagnostikos ir gydymo paslaugų kokybės ir prieinamumo gerinimas VšĮ Kauno klinikinėje ligoninėje. Projektas finansuojamas ES lėšomis, jam skirta 712,6 tūkst. Eur. Vaikų ligų II skyriuje bus įrengta 10 boksuotų palatų, suremontuota kvėpavimo gimnastikos – kineziterapijos salė ir kitos kokybiškam ligonių gydymui užtikrinti būtinos patalpos, įsigyta   medicinos ir kita įranga.

Darbus numatyta įgyvendinti iki 2020  metų rudens.

Saulius Tvirbutas

Sauliaus Tvirbuto nuotr.