Per kraujagyslių chirurgo iš Olandijos vizitą atliktos 7 operacijos

2014-03-27

Kauno klinikinės ligoninės Dienos chirurgijos centre septyniems pacientams buvo atliktos lazerinės venų chirurgijos operacijos, dalyvaujant žinomam Olandijos kraujagyslių chirurgui Allan Andrew Vafi, kuris specialiai šiuo tikslu atvyko į Lietuvą.

Pasak Kauno klinikinės ligoninės Dienos chirurgijos II skyriaus vedėjo Edmundo Žurausko, ligoninės medikams A.A. Vafi perdavė tokios patirties, kurios net nėra aprašoma jokioje literatūroje.

"Lazerinė chirurgija sparčiai vystosi pasaulyje, todėl paskutinės naujovės ir kaip jas taikyti, mūsų chirurgams buvo išties naudinga perteikti", – kalbėjo E.Žurauskas.

Svečias su VšĮ Kauno klinikinės ligoninės venų chirurgijos specialistais ir kolegomis iš kitų Lietuvos miestų dalinosi savo gausia patirtimi ir žiniomis, aktyviai dalyvavo konsultuojant ir operuojant pacientus Dienos chirurgijos II skyriuje. Po darbų jis pristatė ir pranešimą apie šiuolaikinį požiūrį į venų chirurgiją ir rezultatus.

A.A. Vafi nuo 2006 metų specializuojasi venų chirurgijos srityje, todėl turėjo ką papasakoti Kauno klinikinės ligoninės chirurgams.

Pasak E.Žurausko, lazerinės chirurgijos gydymo metodas yra mažai traumuojantis, paciento kūne paliekantis tik mažytę įdūrimo žymę.

"Tokio lygio specialistai paprastai yra be galo užimti, juos prisikviesti į gydymo įstaigą konsultacijoms yra išties labai sudėtinga. Esame dėkingi p. A.A.Vafi, kad jis surado laiko atvykti pas mus ir perteikti savo žinias", – džiaugėsi Dienos chirurgijos II skyriaus vedėjas E. Žurauskas.

Su specialistu iš Olandijos Kauno klinikinės ligoninės medikai susitarė, kad ponas A.A. Vafi galėtų pakonsultuoti gydymo įstaigos chirurgus ir nuotoliniu būdu, naudojant telemedicinos priemones. Gydytojas monitoriuje matytų, su kokiomis problemomis susiduria Kauno klinikinės ligoninės pacientai ir galėtų čia pat pateikti savo nuomonę, kokiu būdu būtų geriausia grąžinti ligonį į visavertį kasdienį gyvenimą.

"Atvira chirurgija nenustebinsime jokio paciento, bet lazerinė chirurgija atveria visai kitokias galimybes, – neabejojo E.Žurauskas. – Pacientas nori kuo greičiau pagygyti, kad galėtų vėl visaverčiai dirbti, nejausti diskomforto dėl savo negalavimų, o tokių unikalių specialistų kaip A.A. Vafi apsilankymai, mūsų pacientams, nesuklysiu pasakęs, yra ne tik naudingi, bet ir unikalūs".

A.A. Vafi pacientus gydo pažangiausiomis šiuolaikinėmis technologijomis – lazerinį kojų venų gydymo būdą, radiodažnuminę abliaciją, šiuolaikinę skleroterapiją. A.A. Vafi taip pat yra Europos (endo) kraujagyslių chirurgijos draugijos, Olandijos chirurgų draugijos, Olandijos angiologų draugijos, Beneliukso šalių flebologijos draugijos narys.

Aktyvus telemedicinos (įgalinančios tiek pristatyti chirurgijos technologines naujoves iš operacinių bei konsultuoti pacientus skirtingose pasaulio vietose) propaguotojas.

Kauno klinikinės ligoninės Dienos chirurgijos II skyriaus vedėjas E.Žurauskas pabrėžė, kad panašūs gydytojų vizitai iš ekonomiškai stiprių valstybių svarbūs dar ir tuo, jog tų šalių ligoninės išgali nusipirkti pačios naujausios medicininės įrangos, todėl atskleidžia, kokios naujausios tendencijos susiklosto pasaulyje.

 

VšĮ Kauno klinikinės ligoninės informacija