Seniausioje Kauno regiono ligoninėje vyksta didelės permainos

2014-04-14

Antrąjį šimtmetį Laisvės alėjoje gyvuojančiame Kauno klinikinės ligoninės padalinyje (buvusioje Raudonojo Kryžiaus ligoninėje), netrikdant įprastinio pacientų priėmimo, pabaigos link artėja Europos Sąjungos lėšomis įgyvendinamo projekto darbai.

Kaip naujienų agentūrai ELTA aiškino šios ligoninės direktoriaus pavaduotojas intervencinei medicinai Kastytis Grigonis, projektą užbaigti planuojama iki šių metų rugpjūčio. Už ligoninę pasiekusius beveik 4 milijonus litų bus renovuotas ilgus dešimtmečius remonto laukęs Traumatologijos punktas ir modernizuotos Dienos chirurgijos skyriaus operacinės bei atnaujinta šiems padaliniams reikalinga medicininė įranga.

Taip pat įrengiama rampa įvažiuoti greitosios medicinos pagalbos automobiliams, keltuvas neįgaliesiems, gerinamos sąlygos lengviau reikiamus kabinetus pasiekti žmonėms, dėl traumų priverstiems naudotis ramentais, vežimėliais ar vaikštynėmis.

Priėmimo, skubios pagalbos ir traumų skyriaus (Traumatologijos punkto) vedėjas Raimondas Kunickas teigė, jog medicinos įranga, padedanti gerinti ortopedijos bei traumatologijos paslaugas, jau sukomplektuota. Visos su projekto įgyvendinimu susijusios patalpos intensyviai rekonstruojamos bei atnaujinamos.

„Anksčiau pas mus būdavo atskiri trauminių bei terapinių ligonių srautai.

Po rekonstrukcijos šie ligoniai bus priimami viename skyriuje. Beje, išspręsta ir kita problema: pirmą kartą dėl traumos į mūsų ligoninę patekę ir skubios pagalbos reikalingi ligoniai neturės priėmimo laukti bendroje eilėje su tais, kurie atvyksta planinei konsultacijai, tęsdami gydymą. Jau dabar į konsultacinę polikliniką iš lauko galima patekti per kitas ligoninės duris.

Neabejotina, jog pabaigus įgyvendinti projektą, pagerės sąlygos tiek ligoniams, tiek medikams. Ir Traumatologinio punkto lankytojai čia laiko sugaiš mažiau, ir medikams dirbti bus lengviau", - užtikrino ilgametis ligoninės padalinio vedėjas gyd. R. Kunickas.

Pasak jo, Kauno klinikinės ligoninės Traumatologijos punktas, kuriame kvalifikuota medikų pagalba teikiama ir vaikams, ir suaugusiems, savo durų nerakina ištisą parą, - tiek darbo dienomis, tiek šventadieniais.

Po didžiojo darbymečio - žiemos sezono - ligoninės traumatologams darbo sumažėjimas kol kas - labai nežymus. Žinoma, traumų pobūdis, kaip rodo gyd. R. Kunicko keliasdešimties metų patirtis, priklauso nuo sezoniškumo. Žiemą dažniausiai susižalojama paslydus, parkritus, o pavasariui atėjus, prasideda su darbais sode ar poilsiu gamtoje bei vasaros sportu susijusios traumos. Todėl traumatologai gali sakyti, jog visais metų laikais jiems tęsiasi tas pats darbymetis.

ELTA informacija