Stipriname kvėpavimo takų ligų gydymo pajėgas

2018-02-22

Kauno klinikinėje ligoninėje darbą pradėjo pulmonologė Margarita Rugaitienė. Ji yra puiki visų su kvėpavimo takais susijusių ligų specialistė.

Bronchitas, astma, plaučių uždegimas, kiti negalavimai yra medikės darbo kasdienybė. „Dauguma ligų yra išgydomos, ypač jei žmogus nedelsia ir kreipiasi į gydytojus, - kalba M.Rugaitienė. – Sergantiems astma, lėtine obstrukcine plaučių liga irgi galima labai daug pagelbėti, padėti kontroliuoti šiuos susirgimus, kad jie netrukdytų kasdieninei veiklai."

Kauno klinikinėje ligoninės I Konsultacinėje poliklinikoje atliekami išsamūs kvėpavimo sistemos tyrimai. 

Pulmonologė M.Rugaitienė konsultuoja popietinėmis valandomis, o detalesnę informaciją suteiks registratūroje (8 37) 306 045, Josvainių g. 2.

Mūsų Konsultacinėje poliklinikoje galima atlikti šiuos tyrimus:

Fibrobronchoskopija - tai endoskopinis tyrimas, kurio metu, įvedus pro nosį ar burną  lankstų bronchoskopą su video kamera, apžiūrima trachėja ir bronchai. Šis tyrimas atliekamas taikant vietinę nejautrą. Fibrobronchoskopijos metu įvertinama trachėjos ir bronchų būklė, galima atlikti diagnostines ar gydomąsias procedūras.

Pleuros ertmės punkcija - tai procedūra, kurios metu ištraukiamas pleuros ertmėje, dėl įvairių patologijų, esantis skystis. Procedūra atliekama taikant vietinę nejautrą. Echoskopo kontrolėje į pleuros ertmę įvedama adata ir tokiu būdu pašalinamas pleuros ertmėje esantis skystis, kuris, esant reikalui, gali būti ištirtas.

Spirometrija – plaučių funkcijos tyrimas, kuris labai svarbus obstrukcinių plaučių ligų diferencinėje diagnostikoje. Šis tyrimas rekomenduojamas pacientams, kurie dirba su nuodingomis medžiagomis, rūko. Spirometrija atliekama norint įvertinti lėtinės plaučių ligos progresavimą ir/ar gydymo veiksmingumą.