Traumatologai: šaltuoju metų sezonu traumų nemažėja, keičiasi tik jų pobūdis

2015-10-14

Prasidėjus šaltajam metų sezonui, traumatologai įspėja gyventojus būti atsargesniais, nes vasarai pasibaigus traumų nemažėja. Tokią informaciją pateikia Kauno klinikinės ligoninės traumatologai, apžvelgę šiltojo laikotarpio darbus. Per gegužės – rugsėjo mėnesius Kauno klinikinė ligoninė (KKL) pagalbą suteikė 11 626 žmonėms, patyrusiems įvarius kūno sužalojimus. Dauguma traumų patirta pramogaujant gamtoje.

Kaip sakė KKL Priėmimo skubios pagalbos ir traumų skyriaus (Traumatologijos punkto) vedėjas Artūras Šulnius, vasarai būdingų traumų dar sulaukta ir rugsėjį. Iki šio mėnesio vidurio jau gydyti 1043 traumuoti pacientai. Gegužę tokių buvo 2620, birželį – 2674, liepą – 2639, rugpjūtį – 2650. Daugiausiai gydytos įvairios žaizdos – 618 atvejų. Guldyti į ligoninę teko 193 žmones.

„Vasaros metu vyravo traumos, patirtos nukritus nuo dviračio, riedučių, motociklų, motorolerių ir panašiai. Daug sunkių sužalojimų įvyko besimaudant - žmonės drąsiai šokinėjo į neištirtus vandens telkinius ir buvo atvežami su lūžusiais kaklo slanksteliais. Taip pat nemažai pramogautojų vandenyje susipjaustė kojas į dugne besivoliojančias stiklo šukes, įvarius kitus daiktus“, - pasakojo A.Šulnius. KKL gydė ne vieną pacientą, kurie susižalojo lakstydami vandens motociklais ir atsitrenkė į objektus pakrantėje.

„Vasarą aktyvesnis ir naktinis gyvenimas, todėl sulaukdavome įvairių traumų, kurios patirtos pasilinksminimo vietose. Tai ir muštynės, ir susižalojimai padauginus alkoholio“, – pastebėjo A.Šulnius.

Atvėsus orams KKL medikams darbo nesumažėjo, bet pasikeitė vyraujančių traumų pobūdis. Pašalus dažniausiai pagalbos prireikia paslydusiems ir nesėkmingai kritusiems žmonėms. Jiems lūžta riešai, dubens kaulai, kulkšnys, šlaunikauliai, blauzdikauliai. „Šių traumų gydymui prireikia sudėtingų operacijų, ilgalaikio gydymo“, - kalbėjo A.Šulnius.

Žiemą į Traumatologijos punktą per parą vidutiniškai kreipiasi 100-120 žmonių, kuriems reikia skubios pagalbos, o iš viso dėl įvairių patirtų sužalojimų atvykstą iki 250.

Per metus Traumatologijos punkte atliekama apie 5000 ambulatorinių operacijų, perrišamos žaizdos 60 000 pacientų, paskiepijama apie 11 000 žmonių nuo stabligės, apie 1100 – nuo pasiutligės.

 

Informaciją parengė Saulius Tvirbutas,
VšĮ Kauno klinikinės ligoninės komunikacijos specialistas