Traumatologijos punkto vadovas: vasarą dirbame intensyviai ir stipriai

2014-07-25

Maža atokvėpio akimirkų vasaros dienomis Kauno klinikinės ligoninės Priėmimo, skubios pagalbos ir traumų skyriaus medikams - besikreipiančiųjų pagalbos srautai kiek sumažėja tik naktimis. Kaip ketvirtadienį naujienų agentūrai ELTA teigė skyriaus vadovas, gydytojas traumatologas Raimondas Kunickas, kasdien į medikus pagalbos kreipiasi gerokai per šimtą įvairias traumas patyrusių žmonių, o savaitgaliais priimamajame jų būna dar daugiau.

"Deja, dauguma susižalojusiųjų, kaip išsiaiškiname, gal ir galėjo traumų išvengti, jei būtų atidesni dirbdami sode (kai kas sugeba iš medžio iškristi skindami gėrybes), pjaudami žolę (neatsargiai elgdamiesi su žoliapjove, susižeidžia kojas, rankas), dirbdami ūkio darbus ar poilsiaudami gamtoje. Rimti lūžiai į ligoninę atveda ir kai kuriuos dviračių ar riedučių sporto mėgėjus.

Didelė blogybė ta, kad daugiau nei pusė į traumatologus besikreipiančiųjų - pavartoję alkoholio, kas dažniausiai nulėmė jų atsainų bei nesaugų savo sveikatos atžvilgiu elgesį. (...) Dirbame intensyviai ir pakankamai stipriai", - Eltai teigė R. Kunickas.

Skyriaus vedėjo nuomone, didelis Kauno regiono paplūdimiuose patirtų traumų skaičius liudija ir tai, kad žmonių poilsio kultūra dar pernelyg žema. Daugelyje poilsio vietų ties pakrante vandenyje - nemaža sudaužytų butelių ar kitokių stiklo šukių.

 

ELTA informacija