Tuberkuliozė tebelieka visuomenės skauduliu

2017-11-09

Kauno klinikinėje ligoninėje – dar vienas vaiko tuberkuliozės atvejis, kuris sukėlė didelį ažiotažą žiniasklaidoje, nes pacientas yra iš vienos Kauno mokyklos, kurioje didelį nerimą reiškė moksleiviai, tėvai ir pedagogai.

Kaip sakė Kauno klinikinės ligoninės Vaikų ligų II skyriaus vedėja Dalia Steponavičienė, tuberkuliozė dažnai nepasireiškia akivaizdžiai. „Kartais tik kitos ūmios ligos metu galima aptikti ir tuberkuliozę. Nuo 30 iki 60 proc. vaikų serga būtent tokia ligos forma“, – aiškino medikė.

Sergant uždara ligos forma organizme yra mikobakterijų, bet jos neišskiriamos į išorę ir nekelia pavojaus aplinkiniams. Užkrečiama tik atviros formos tuberkuliozė. Tokie ligoniai izoliuojami vienvietėse palatose su atskiru sanitariniu mazgu ir nekontaktuoja su kitais pacientais.

Mūsų visuomenėje tuberkuliozė nėra vien ilgai gydoma liga – ji sukelia dideles psichologinės problemas, nes sergantysis pasmerkiamas panašiai kaip senais laikais būdavo atstumiami raupsuotieji. Anksčiau laikyta daugiausiai inteligentus puolančia liga, o dabar turi kitą etiketę – neva tuberkuliozė yra asocialių asmenų palydovas. „Tačiau ši liga plinta oro lašeliniu būdu.  Užtenka bet kur viešoje vietoje įkvėpti sergančiojo iškosėtų ar iščiaudėtų bacilų ir, jeigu turime nusilpusią imuninę sistemą, galime susirgti šia liga netgi gyvendami visiškai tvarkingai ir švariai“, – aiškino D.Steponavičienė.

Pernai per metus Kauno klininėje ligoninėje tuberkuliozės diagnozė patvirtinta 21 vaikui. 4 sirgo atvirąja. Daugelis vaikų turėjo kontaktą su sergančiu atvira tuberkulioze asmeniu artimoje aplinkoje – šeimoje, kaimynystėje.

Šiemet iki lapkričio gydyti 47 vaikai, iš jų 8 sirgo atvira tuberkuliozės forma.

Apie tuberkuliozę Kaune galima pažiūrėti šiose INIT TV žiniose.