Tuberkuliozės dienos proga – dovanos vaikams ir medikams

2018-03-26

Prieš Pasauline turberkuliozės dieną Kauno klinikinės ligoninės Vaikų ligų II skyriuje lankėsi paramos ir labdaros fondo „Saulės smiltys“ savanoriai ir kunigas Pedro Pich, kitą dieną vaikus linksmino dainuojantys ir komiškas situacijas vaidinantys profesionalūs aktoriai – klounai.

Dvasininkas surengė mažąjį futbolo turnyrą, nes pats būdamas šio žaidimo fanas neretai su tuberkulioze sergančiais vaikais ligoninės koridoriuose gainioja kamuolį.
„Pirma turi būti sportas, o paskui moralas, – gražia lietuvių kalba aiškino mūsų šalyje gyvenantis ispanų tautybės P.Pich. – Bandau vaikams parodyti, kad pasaulyje yra ne tik blogis, bet ir daug gėrio.“
P.Pich vaikus šioje ligoninėje lanko jau ketverius metus.
Dėmesio sulaukė ir skyriaus medikės, slaugytojos, pedagogė. Fondo „Saulės smiltys“ vadovė Marija Dubickienė joms įteikti dizainerės Sigitos Ivoškaitės sukurtus dirbinius. „Šiemet norėjome pagerbti personalą už pasiaukojantį ir kilnų darbą su mažaisiais pacientais“, – sakė M.Dubickienė.
Mažųjų pacientų laukė skanus tortas ir daug fondo atvežtų naujų knygų.

Kitą dieną vaikai sulaukė kitų svečių. Mažuosius pacientus džiugino organizacijos „RAUDONOS NOSYS Gydytojai klounai“ aktoriai.

Juos atlydėjo mūsų šaunioji nuolatinė ligoniukų lankytoja, savanorė Lina Treigutytė iš paramos ir labdaros fondo „Saulės smiltys“.
Klounai Liusinda (aktorė Danguolė Petrikaitė) ir Kazimieras (aktorius Žilvinas Beniušis) aplankė sergančius tuberkulioze ir ūmiomis kvėpavimo takų ligomis mažųjų pacientų palatas, nepalikdami nė vieno abejingo vaiko, taip pat ir su kai kuriais jų buvusių tėvelių.

„Vaikų emocijos mums irgi suteikia daug gerų jausmų, taigi vyksta abipusis apsikeitimas gera nuotaika“, - sakė Ž.Beniušis, jau 8 metus dirbantis organizacijoje „RAUDONOS NOSYS Gydytojai klounai“. Jo kolegė D.Petrikaitė gydytoja kloune darbuojasi dvejus metus. Jie kasmet tobulina šio žanro įgūdžius Austrijoje, specialioje mokykloje.

„Kiekviena kartą įeidami į palatą parengiame tam momentui skirtą vaidinimą, stengdamiesi pajausti, ko reikia konkrečiam pacientui. Veiksmas vyksta čia ir dabar“, - kalbėjo D.Petrikaitė.
Organizacijos „RAUDONOS NOSYS Gydytojai klounai“ aktoriai reguliariai įvairiose ligoninėse lanko sergančius vaikus, teikdami emocinę paramą vaikams ir juos slaugantiems artimiesiems.

Tuberkuliozės paplitimo problema Lietuvoje tebėra itin aštri. Kauno klinikinėje ligoninėje netuštėja vaikų palatos, kuriose gydomi šia liga sergantys mažieji pacientai.

Saulius Tvirbutas

autoriaus nuotr.