TV laidos žurnalistės padėka mūsų chirurgams Eglei Kubiliūtei ir Audriui Paršeliūnui

2020-01-15

„TV pagalbos“ žvaigždė Gerda Žemaitė naujienų portalui 15min papasakojo apie aktualią gimdžiusioms moterims problemą – prasiskyrusius pilvo raumenis (diastazė) ir dėkojo mūsų medikams. „Noriu pasakyti padėką dviem chirurgams, kurie mane operavo – tai Eglė Kubiliūtė ir Audrius Paršeliūnas", – sakė moteris.

Pas gydytojus apsilankiusi „TV pagalbos“ žurnalistė G.Žemaitė pasakojo, dėl ko atsidūrė ligoninėje ir buvo operuota: „Kadangi buvo labai didelis vaisius, tai prasiskyrė raumenys ir atsirado bambos išvarža. Išvarža buvo nedidelė, bet man gydytoja rekomendavo nelaukti, nes vėliau ji tik didėja, atsiranda visokių rizikų.“

Pirmuosius požymius, jog skiriasi pilvo raumenys, galima buvo pastebėti dar nėštumo metu. „Dažnai jausdavau deginimą toje vietoje, kur man ir skyrėsi į šonus raumenys“, – atsiminė ji. Moteris esą pajutusi tuos pačius skausmus ir vėliau, jau po gimdymo, kai grįžo į sporto salę.

Nors medikai G.Žemaitei užsiminė, kad net 70 proc. moterų (juolab po antro nėštumo) prasiskiria raumenys, dėl diagnozės moteris nemenkai išsigando, o ypač, kai gydytojai jai prasitarė, jog preso pratimų ji apskritai negali daryti.

„Pagalvojau, kad pati pabloginau situaciją, per anksti darydama preso pratimus – juk Cezario pjūvio metu yra traumuojami raumenys. O aš į sportą grįžau jau po dviejų mėnesių, man atrodė, kad esu jau pilna jėgų, noriu atgauti formas“, – mintimis dalijosi žurnalistė ir pridūrė, jog medikai rekomenduoja pradėti sportuoti prabėgus 6 mėnesiams po gimdymo.

Būtent dėl to G.Žemaitei norisi apie tai kalbėti kitoms moterims – kad šios žinotų, kaip situacijos nepabloginti, bei nutuoktų, kur kreiptis, kai tenka susidurti su diastaze. Pati žurnalistė iš praktikos atrado, kad operacija jau nebėra tokia baisi, kokia galbūt buvo anksčiau.

Operacija žurnalistei buvo atlikta laparoskopu. Tuo metu, anot žurnalistės, jai buvo padaryti trys labai nedideli pjūviukai per Cezario pjūvio vietą. „Atkėlė visą odą, tada susiuvo viduje. Bet operacija truko ilgokai, apie 3 valandas“, – prisiminė G.Žemaitė.

Pokalbio metu G.Žemaitė pabrėžė norinti padėkoti ligoninės personalui ir, kad Iš šios vietos ji išsineša tik geras emocijas.

Parengta pagal portalo 15 min. publikaciją 2020 m. sausį.

Nuotraukoje - chirurgė Eglė Kubiliūtė