Paklausimai ir atsakymai

Lrytas_PANEIGIMAS_20161118_be_rekl.png

TEISMO SPRENDIMAS (rasite čia) dėl žurnalisto VYGANDO TRAINIO parengtos publikacijos su ĮPAREIGOJIMU PANEIGTI tikrovės neatitinkančius teiginius bei PANEIGIMAS (rasite čia).

(daugiau...)
lrytas TV_Fotor.jpg

Kauno apygardos teismo teisėjų kolegija 2016 m. spalio 6 d. paliko nepakeistą Kauno apylinkės teismo 2016 m. vasario 15 d. teismo sprendimą, kuriuo pripažino, kad 2015 m. balandžio 16 d. „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Reporteris“ parodytame ir vėliau portalo lrytas.lt skiltyje „Lrytas.tv“ (www.lrytas.lt) aktyvuotame reportaže „Kūdikio netekę tėvai po palankaus teismo reikalaus ir milijono“ paskleistas teiginys „...tris dienas priimamajame pagalbos laukusio...“ neatitinka tikrovės.

(daugiau...)

PRAŠYMAS INFORMUOTI VISUOMENĘ

Kadangi 2015 m. balandžio 16 d. esate rašęs apie tai, kad Kauno klinikinės ligoninės direktorius Gediminas Abeciūnas buvo nuteistas už šmeižtą, skyrelyje „Direktorius nuteistas už šmeižtą“, informuojame, jog 2016 m. sausio 8 d. Kauno apygardos teismas priėmė išteisinamąjį nuosprendį G. Abeciūno atžvilgiu. Nors iki šiol visus ligoninės prašymus ignoruodavote apie po jūsų rašinių įvykusias reikšmingas ir faktines aplinkybes, tikimės, kad šį kartą visuomenei pateiksite nešališką ir objektyvią informaciją portale Lrytas.lt arba „Lietuvos ryto“ dienraštyje. Juolab kad dažnai pats pabrėžiate, jog esate objektyvus ir nešališkas žurnalistas.

(daugiau...)

Paklausimo turinys (neredaguotas):

"Tiriant baudžiamąją bylą dėl 11 mėnesių kūdikio Domo Drėzo mirties (buvusi slaugytoja Valdareza Beleškienė nuteista už neatsargų gyvybės atėmimą ir piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi), iš gydymo įstaigos dingo daug įkalčių – švirkštai, kuriais naudojantis buvo suleistas kalis, adatos, flakonas, lašelinės sistema, nuo grindų buvo nuvalytas kūdikio kraujas.

(daugiau...)

PRAŠYMAS INFORMUOTI VISUOMENĘ

Kadangi šių metų balandžio 3 d.balandžio 13 d. ir balandžio 16 d. „Lietuvos ryto“ televizijai parengėte reportažus, kuriuose nutylint reikšmingas faktines aplinkybes paskelbėte visuomenei apie neva skandalingai nugydytą ligonį, informuojame, jog ligoninė gavo iš Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos įvykio patikrinimo išvadas („Dėl asmens sveikatos priežiūros paslaugų, suteiktų V.P., kokybės neplaninės kokybės kontrolės“ 2015-08-27, Nr. D2-9394-(1.20.).

(daugiau...)

PRAŠYMAS INFORMUOTI VISUOMENĘ

Kadangi šių metų balandžio 16 d. esate rašęs apie tai, kad „Kauno klinikinę ligoninę sudrebino dar vienas skandalas“, informuojame, jog šių metų rugpjūčio 24 d. Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos direktoriaus įsakymu (Nr. 74-116) nustatyta, kad (cituojame): „pacientui V.P. viešojoje įstaigoje Kauno klinikinėje ligoninėje asmens sveikatos priežiūros paslaugos buvo teiktos nepažeidžiant teisės aktų ir įstaigos vidaus dokumentų“. Savo ruožtu tos pačios institucijos atsiųstame išvadų „Dėl asmens sveikatos priežiūros paslaugų, suteiktų V.P., kokybės neplaninės kokybės kontrolės išvadų“ (2015-08-27, Nr. D2-9394-(1.20.) lydraštyje teigiama, kad (cituojame): „Akreditavimo tarnyba, atlikusi neplaninę kokybės kontrolę, nustatė, kad informacija, paskelbta Lietuvos ryto televizijos parodytame reportaže, nepasitvirtino: pacientas V.P. buvo viešosios įstaigos Kauno klinikinės ligoninės gydytojų apžiūrėtas, jo sveikatos būklę įvertino ir konsultavo gydytojai specialistai, buvo atlikti tyrimai ir paskirtas gydymas. Pacientui buvo suteikta ir stebėjimo paslauga“.

Tikimės, kad apie šias reikšmingas ir faktines aplinkybes artimiausiu metu informuosite visuomenę portale Lrytas.lt arba „Lietuvos ryto“ dienraštyje.

(daugiau...)