ATSAKYMAS VYGANDUI TRAINIUI

2015-07-24

Kauno Tarybos narys D.Sirgedas išplatino socialiniame tinkle, kad Kauno klinikinės ligoninės Vaikų infekcinėje ligoninėje (Vaikų ligų skyriuje) nėra tualetinio popieriaus (pridedu nuorodą, galima rasti ir per google ar facebook) - pacientai privalo pasirūpinti juo patys. Personalas teigia, kad tokia tvarka egzistuoja jau seniai.

Kodėl ligoninėje nepasirūpinta tualetiniu popieriumi? Ar jo visuose KKL padalinuose (gal tik Vaikų ligų skyriuje)? Kodėl pacientams ir jų artimiesiems (šiuo atveju - tėvams) nepranešama apie tai iš anksto, prieš gulantis į ligoninę? Ar, jūsų nuomone, tai teisinga, turint omeny, kad pacientai moka mokesčius valstybei?

Susipažinę su Kauno miesto savivaldybės Tarybos nario Domo Sirgedo (kaip Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio kandidato, 2015 m. išrinkto į Kauno tarybą) "Facebook" paskyroje pateiktu įrašu ir nuotraukomis, pirmiausiai pabrėžiame, kad jis pasirodė dar 2015-07-03 (tai yra beveik prieš tris savaites!), o apie labdarą VšĮ Kauno klinikinės ligoninės Administracija sužinojo tik gavusi paklausimą iš Sveikatos apsaugos ministerijos. Manome, kad ši "gerumo akcija" yra prasidedančios 2016 m. LR Seimo rinkimų kampanijos dalis, politikui siekiant savireklamos ir be didelių finansinių investicijų pritraukiant žiniasklaidos ir piliečių, naudojančių socialinį tinklą "Facebook", dėmesį, tuo pačiu į savireklamos akciją įtraukiant ir valdžios institucijas, eskaluojant tariamą problemą, kurios nėra. Taip manome, kadangi:

1. Labai abejojame dėl politiko Domo Sirgedo "Facebook" profilyje paskelbto teiginio teisingumo, apie esą slaugytojos pasakytus žodžius neva tualetinis popierius seniai nenaudojamas.

Paaiškiname, kad ligoninės skyriams yra numatytos higieninių reikmenų mėnesinės normos ir kiekvienas skyrius jas gauna. Esant reikalui, nustatytas kiekis gali būti padidintas, priklausomai nuo pacientų srautų.

Konkrečiai šio skyriaus atveju dar birželio 9 d. minėtam skyriui iš sandėlio tualetinis popierius buvo išduotas dviems mėnesiams į priekį. Vien todėl politiko teiginiai, esą popieriaus nėra – neatitinka tikrovės.

2. Taip pat kyla natūralus klausimas, kodėl Tarybos narys nereiškė jokių pretenzijų nei skyriaus vadovybei, nei ligoninės Administracijai, o tariamą problemą perkėlė į "Facebook" erdvę, pavadindamas skambiu ir dėmesį patraukiančiu pavadinimu „TUALETINIO POPIERIAUS TAISYKLĖ“ ir tarsi norėdamas pasireklamuoti (citata iš Domo Sirgedo "Facebook" profilio: „Nupirkau pilną mašiną, kaip aš pavadinau, paskutinės vilties ritinėlių ir nuvežiau šiandien ligoninėn .....“)

 

Gediminas Stanišauskas
VšĮ Kauno klinikinės ligoninės atstovas ryšiams su visuomene