Šriftas:
A A A
Fonas:
Baltas Juodas
Iliustracijos:
Rodyti Slėpti

Vaikų konsultacinė poliklinika

Kontaktai (Baltijos g. 120)

Skyriaus vedėja
Vaikų ligų gydytoja Med.m.dr. Marija Marengolcienė Tel.: (8 37) 306 090

 

Vyresnioji slaugytoja
Vyresnioji slaugytoja Alma Palubinskienė  

 

Registracija ir informacija tel. (8 37) 361 855, registracija internetu: www.sergu.lt; atvykus į 
Vaikų konsultacinės poliklinikos registratūrą II a Baltijos g. 120

Darbo laikas I-V nuo 8:00 iki 18:00

Skyriuje dirba: 

Vedėja

Marengolciene - Copy (2).JPG

Med.m. dr. Marija Marengolcienė

marija.marengolciene@kkligonine.lt, (8 37) 306 090

Vaikų ligų gydytoja, vaikų infekcinių ligų gydytoja, gydytoja endoskopuotoja.

Turi daugiau kaip 30 metų darbo patirties, stažavosi Izraelyje, Ber Shevos universiteto vaikų infekcinių ligų klinikoje. Teikia antrinio lygio paslaugos-konsultacijas dėl vaikų infekcinių ligų (Laimo liga, erkinis encefalitas, toksoplazmozė, toksokarozė ir kitos helmintozės, ŽIV infekcija ir kt.). Konsultuoja vaikus su rizikos veiksniais skiepijimo klausimais, sudaro individualų skiepijimo planą.

 

Vaikų ligų gydytojos

 

 Gediminiene.JPG

Violeta Gediminienė

                             

Traideniene.JPG

 Irma Traidarienė

Teikia antrinio lygio specializuotą pagalbą įvairiais vaikų ligų ir vaikų infekcinių ligų diagnostikos, gydymo ir profilaktikos klausimais. Vykdo pacientų ilgalaikį stebėjimą po persirgtų infekcinių ligų. Teikia rekomendacijas infekcinių ligų profilaktikos klausimais, apie kelionių mediciną ir tarptautinius skiepus.

 

Otolaringologė

 

 Eidietiene.JPG

 gydInga Eidietienė

Konsultuoja vaikus dėl ūminių ausų, nosies ir gerklės ligų. Nustato indikacijas, atlieka adenoidų ir tonzilų tyrimus dėl operacinio gydymo tikslingumo, atlieka šias operacijas, rūpinasi pooperacinę pacientų priežiūrą.

 

Vaikų infekcinių ligų gydytoja 

 

Auksė Palianskienė

Diagnozuoja ir gydo infekcines ligas sukeltas įvairiu mikroorganizmų – bakterijų, virusų, mikoplazmų, riketsijų pirmuonių ir helmintų. Atliekami reikalingi tyrimai (imunologiniai, bakteriologiniai ir kt.) infekcinėms ligoms diagnozuoti. Konsultuoja dėl infekcinių ligų imunoprofilaktikos. Konsultuoja pacientus vykstant į keliones, įvertina sveikatos būklę, rizikos veiksnius, sudaro optimalų apsisaugojimo nuo infekcinių ligų planą.

 

Gydytojai vaikų pulmonologai:    

                          

Griska.JPG

 med.m.dr. Eugenijus Griška

                               

steponavičiene.jpg

Dalia Steponavičienė (II vaikų ligų skyriaus vedėja)                

     

Kudirkiene.JPG

Vaida Kudirkienė

                              

Tamulaitiene.JPG

Edita Tamulaitienė

Konsultuoja, tiria ir gydo vaikus dėl įvairių tuberkuliozės formų, pneumonijų, bronchinės astmos, užsitęsusio kosulio ir kitų plaučių ligų. Atlika ir įvertina odos dūrio, kvėpavimo mėginius, imunologinius ir radiologinius tyrimus.

 

Vaikų kardiologė

 

gyd. Edita Tamakauskienė

Konsultuojami ir tiriami vaikai dėl širdies ūžesių, galimų komplikacijų persirgus ūmiomis infekcinėmis ligomis. Užrašomos ir vertinamos elektrokardiogramos. Atliekamos širdies echoskopijos, biocheminiai kraujo tyrimai.

 

Vaikų nefrologė - inkstų ligų gydytoja 

 

Vaida Lukoševičienė

 

Konsultuoja, skiria tyrimus ir gydymą, sergant inkstų, šlapimo pūslės uždegimais, pakitimais šlapime, esant šlapimo nelaikymui.

 

Vaikų gastroenterologė

                            

Leskauskiene.JPG

 gyd. Rima Leskauskienė

 

Konsultuojami ir tiriami vaikai dėl probleminės, sutrikusios mitybos, infekcinės kilmės ir maisto alergijų sukeltų viduriavimų, lėtinių skrandžio ligų, infekcinio hepatito. Atliekami virškinamojo trakto endoskopiniai ir echoskopiniai tyrimai. Taip pat  kraujo biocheminiai, imunologiniai ir bakteriologiniai tyrimai šioms ligoms diagnozuoti.

 

Ortopedė traumatologė  

 

gyd. Veronika Juodienė

 

Konsultuojami vaikai dėl kreivakaklystės, nugaros deformacijos (laikysenos hifozė, skoliozė), klubo sąnarių įgimtos patologijos (displazija), kojų įgimtos ir įgytos deformacijos („x“ formos keliukai) , pėdų deformacijos  (plokščiapėdystė,  šleivapėdystė), kaulėjimo procesų sutrikimų – osteochondropatijos.

 

Vaikų konsultacinėje poliklinikoje konsultuoja fizinės medicinos ir reabilitacijos specialistai, kineziterapeutai.

 

Vyresnioji slaugytoja 

 

Palubinskiene.JPG

Alma Palubinskienė

 

Vaikų konsultacinėje poliklinikoje teikiamos specializuotos antrojo lygio ambulatorinės paslaugos ne tik Kauno miesto ir Kauno regiono vaikams. Čia kasmet apsilanko 11-12 tūkst. vaikų. Vaikų konsultacinė poliklinika įsteigta 1997 m. kovo mėnesį kaip vaikų infekcinių ligų konsultacijų skyrius Kauno infekcinėje ligoninėje. Nuo 1999 m. pradėta vaikų, sergančių tuberkulioze (TB) ambulatorinis gydymas ir dispanserizacija, o nuo 2001 m. perkeltas vaikų TB dispanceris. Atliekama sergančių TB diagnostika, konsultacijos, dispanserizavimas, planinis stacionarizavimas. Skyrius išsiskiria sukaupta patirtimi, gydant infekcines vaikų ligas, čia darbuojasi patyrę šios srities medicinos profesionalai. 

 

Informacija atnaujinta 2018-03-19